Viktorie Horáková Stream/Download

Info

Viktorie “Viki” Horáková (1983) je skladatelka, textařka, zpěvačka a klavíristka.

Od 10 do 17 let navštěvovala pěvecké sbory (“Bambini di Praga” později “Mládí”). Se sbory se zúčastnila mnoha hudebních soutěžích, zájezdů do zahraničí a zde nalezla svou hlubokou lásku k hudbě. Po odchodu ze sboru se pokusila dostat na taneční školu, ale neuspěla a šla proto studovat na gymnásium. K hudbě se pak naplno vrátila ve 22 letech, kdy na popud svého otce - výtvarníka, designéra a hudebníka - začala skládat své první písně.

V roce 2005 natočila první EP s názvem “Snowed roads”. S otcem založili kapelu “The Compromise”, s níž odehráli několik koncertů. Viki kapelu doprovázela na piano a hrála zde své rané písně. Po čase se však rozhodla odejít na solovou dráhu.

V roce 2007 oslovila Viki agenturu 10:15 promotion, s níž spolupracovala 2 roky. V tomto období natočila několika písní ve studiu 3Bees.

Dva z těchto singlů (Be careful, Sooner, Johnny 2007, zaznamenaly úspěch na internetovém serveru Bandzone. V tamní hitparádě se Viki umístila na 1. a 2. místě se singly “Be careful, Sooner.” Po 2 letech se s agenturou rozchází.

Souběžně se Viki věnovala i svému akustickému projektu.

V roce 2011 vydala Viki své druhé EP s názvem “In these days” se stejnojmenným singlem a videoklipem a zaznamenala další úspěch s francouzsky zpívanou “La petite femme”. Videoklip k písni ocenil Bandzone jako velmi povedený. Viki se tak alespoň o trošku více dostává do podvědomí pražské klubové scény.

V roce 2012 natočila Viki duet se zpěvákem a pianistou Oliverem Mc Gillickem (produkce – Kuba Alexa), který vyšel na letní kompilaci D.I.O.

V roce 2013 oslovilo Viki na doporučení Michala Hrůzy vydavatelství Universal, ale po natočení pilotního singlu nedošlo k podpisu spolupráce. Singl nebyl ani vydán.

V roce 2014 se rozešla se svojí akustickou kapelou a rozhodla se hrát pouze s klavírem v doprovodu bubeníka Lukáše Vincoura (Pipes and Pints). Vydává další Ep s názvem “Po tmě” (2014) v produkci Amaka Goldena ze Sunshine.

V roce 2015 vydala dlouhohrající debutovou desku s názvem “Naučit se milovat”. Na tomto albu poprvé nazpívala všechny písně v češtině, u níž ve svých textech zůstavá dodnes. Desku produkoval Luděk Benda (DNO) a je z poloviny elektronická. Klip “Inidán” režíroval David Mencl.

O dva roky později v roce 2017 vydává další desku s názvem “Tam“ (produkce opět Luděk Benda) a stejnojmenou básnickou sbírku. Na základě videoklipu Města dostává nabídku natočit kompilaci 7 dní u labelu Pop Dissident Records (2018).

Aktuálně Viki hraje v doprovodu bubeníka Vojty Svobody a dalších případných hostujících hudebníků.